Informacje ogólne

Wzór karty

Placówki

Sprzedaż

Zamówienia

Kontakt

Informacje ogólne

Stale zwiększająca się ilość wypadków i urazów zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym, rosnąca ilość wypadków komunikacyjnych, częstsze pobyty w szpitalu
i dotychczasowy brak odpowiednich dokumentów do zapisywania grupy krwi spowodowały, że powstała potrzeba wyposażenia każdego z nas w stosowny dokument, jakim jest "Karta grupy krwi".

Zgodnie z opinią Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie jak również Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 września 2005 roku w sprawie oznaczania grupy krwi (Dz. U. 191. 1607) o treści "... Za wiarygodny można uznać wyłącznie wynik wpisu w dowodzie osobistym, Karcie grupy krwi, legitymacji honorowego dawcy krwi ..." wynika, że takim dokumentem dla osób posiadających nowy dowód osobisty i osób niepełnoletnich staje się "Karta grupy krwi", która jako jedyny tego typu dokument jest honorowana przez Służbę Zdrowia. Każdy z nas ma ustawowe prawo żądać wyniku grupy krwi do trwałej ewidencji wystawionego na takiej karcie.

Wydana identyczną technologią co nowy dowód osobisty idealnie komponuje
z dzisiejszymi dokumentami i innymi kartami kredytowymi czy bankomatowymi i powinna zawsze i wszędzie być noszona przez każdego z nas na pierwszym miejscu w portfelu.

Nie musimy chyba nikomu wyjaśniać jakie ważne jest posiadanie takiej karty w skrajnych sytuacjach, gdy o przeżyciu decydują cenne minuty, a posiadanie karty umożliwia natychmiastowe podanie krwi.

Drodzy rodzice! to Wy powinniście zadbać, aby Wasze dzieci również posiadały "Kartę grupy krwi", bo przecież na ich zdrowiu i życiu zależy Wam najbardziej. Raz wyrobiona karta pozostaje z nami na całe życie i dodatkowo w dużym stopniu ułatwia nam niektóre procedury medyczne zaoszczędzając czas i pieniądze.

Każdy z nas bez względu na wiek, płeć, czy stopień ryzyka zawodowego powinien posiadać swoją "Kartę grupy krwi" i oby nigdy nie była ona mu potrzebna - gdyby jednak okazało się inaczej wierzymy, że w stu procentach spełni swoją rolę - rolę ratowania życia!